Ultimate frisbee je spoločenská hra, ktorá sa hraje v dvoch tímoch, ktoré hrajú proti sebe. Ako už názov napovedá ide o hru s tzv. “frisbee”, u nás rovnako tak nazývané aj ako lietajúci tanier. Vo svete nemá až takú popularitu ako hokej, futbal či basketbal, no aj tak je hraný vo veľkom množstve aj na Slovensku či v Čechách. V jednom tíme je 7 hráčov, vyhrá ten tím, ktorý získa viacej bodov. Bod môžu dať tak, ak jeden člen družstva nahrá druhému presne do tzv. “koncovej zóny”. Druhý člen ju tam musí chytiť, ak mu pri chytaní taniera tanier vypadne alebo ho nechytí, tak bod nedáva, ale naopak, tanier dostáva do rúk druhý tím a môže sa pokúsiť dať bod. Pri tejto hre sa s tanierom v ruke však nesmie behať, behať môžu len tí členovia družstva, ktorí nemajú frisbee v ruke.

Pravidlá sú jednoduché, hrá sa na vymedzené ihrisko a nie je povolený žiaden fyzický kontakt. Rovnako tak sa hraje bez rozhodcov, teda je to čisto na dohode medzi hráčmi, ako si vymedzia pravidlá ohľadom hrania mimo ihriska či iných vymedzeniach. Ak má jeden tím frisbee, druhý tím ho môže získať tak, že ho buď chytí, druhému tímu spadne, či nepresne si ho nahrá a frisbee skončí mimo ihriska.

Aj v tejto hre sa však konajú veľké podujatia, aj keď sa neteší tak veľkej popularite. Každoročne sa u nás konajú majstrovstvá Slovenska v tomto športe. Počiatky tohto športu v Česku ale i na Slovensku sa datuje od roku 1990, kedy sa prvýkrát družstvo ČSSR stretlo proti družstvu s USA. Od vtedy sa v tomto športe párkrát pozmenili aj pravidlá a vznikli rôzne odvetvia, a tak sa dostal hlbšie do povedomia ľudí. Na Slovensku vznikli aj kluby a tento šport sa začal hrať aj na stredných školách a vznikli majstrovstvá Slovenska stredných škôl v tomto športe.