Discgolf nie je tiež na zahodenie!

I keď sa tu vo veľkom hovorí o Ultimate frisbee, tak netreba zabudnúť na odvetvie, v ktorom sa síce súťaží samostatne, no tiež sa teší veľkej popularite. Jedná sa konkrétne o discgolf, teda o šport, ktorý sa hrá s podobnými pravidlami ako normálny golf, len namiesto jamiek sú koše na chytanie lietajúcich tanierov. Hráči potom postupujú podobným postupom ako pri golfe, samozrejme, nejaké upravenie pravidiel tu určite je, ale to sa všetko dá ľahko zistiť.

Že ste také ihrisko ale nikdy nevideli ? Možno aj videli, ale neuvedomili ste si, že práve tu sa hrá tento nezvyčajný šport. Aj v tomto existuje množstvo podujatí, líg, ktoré vždy vrcholia majstrovstvami sveta v discgolfe.

Ak teda neviete o žiadnom discgolfovom ihrisku a radi by ste si tento šport navštívili, určite to môžete skúsiť na viacerých miestach. Na Slovensku je až 18 discgolfových ihrísk, 4 sú v Bratislave a v okolí, na západnom Slovensku ako takom sa nachádza 7, z čoho v

piešťanskom lesoparku je najnovšie discgolfové ihrisko, ktoré tu dokončili iba pred rokom. Na strednom Slovensku je iba 5 takýchto ihrísk a najmenej ich je na východe, kde môžete nájsť iba dve takéto ihriská. Nie je to zrovna šport, ktorý by každý vyskúšal, no stojí za to. Je to niečo nezvyčajné, a aj keď zo vyzerá ľahšie ako golf, dá sa pri tom poriadne natrápiť. Podľa niektorých štúdií ak ste dobrý v matematike, máte aj vysokú šancu na to, že budete dobrý v discgolfe. Potom však už len záleží od tréningu a ako sa vám bude chcieť, a či vás vôbec tento šport zaujme. Noviniek na Slovensku pribúda čim ďalej tým viac, a ak ľudia budú chcieť určite sa aj do budúcnosti môžeme tešiť na novšie a novšie nielen discgolfové ihriská. Rovnako tak môžu pribudnúť ihriská pre Ultimate frisbee, a aj pre iné odvetvia tohto skvelého športu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *