Dogfrisbee na vzostupe

Frisbee bolo ako prvotné vytvorené pre ľudí, ale ako už bolo spomenuté, zaradilo sa už aj medzi psiu ríšu. Zväčša aktívne psy veľmi rady aportujú, a keď sú dostatočne vycvičené, frisbee je pre nich ideálna hračka. Dokážu sa pri nej dostatočne vybehať, vyjašiť aj vyskákať ako len chcú. Toto však boli len začiatky. Ľudia to dokázali posunúť na takú úroveň, že vymysleli šport menom dogfrisbee. Je to vlastne pohybový šport, kde vodca psa a pes, predvedú nacvičenú choreografiu, ktorá sa následne hodnotí. Hodnotí sa aj veľa ďalších vecí, ale predovšetkým čím lepšia a pozornejšia choreografia, tým viac zaujme každého, kto sa na takéto vystúpenie pozerá.

Ak chcete na takéto niečo svojho psíka pripraviť a naučiť ho dogfrisbee, je za potreby začať hneď ako to bude možné. Psy sa učia síce celý život, ale čím viac sa toho naučia za mlada, tým viac sa budú schopný naučiť aj neskôr. Naučiť to môžete každé plemeno psa, i keď sa odporúčajú tie, ktoré sú na to stavané, ako napríklad border kólie. Keby ste to chceli naučiť čivavu, bola by to asi strašne ťažká práca, možno až nemožná.

Ak však máte malé šteňa, je dôležité ho naučiť, aby si začínal zvykať na frisbee. Zo začiatku sa odporúča jemnejší materiál, ako je napríklad

gumové frisbee, ktoré im nijako neublíži a navyknú si na lietajúci tanier ako na zábavu, tak keď budú rásť budú aj prispôsobivejší tomuto športu. Nie je to však žiadna sranda, a bude to zaberať mnoho času, ale na konci sami uvidíte výsledok.

Frisbee tak ovplyvnilo aj život psov, ale hlavne v tom dobrom pohľade. Takto si môžete zahádzať aj keď s vami nejde zrovna von váš kamarát, či partner, a uspokojí vás to úplne rovnako. O to väčšia radosť z toho plynie, keď sa váš psík naučí stále novšie a novšie kúsky s frisbee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *