Frisbee nie je len vážny šport

Pri športe sa stávajú aj niekedy príjemné a vtipné situácie, na ktorých sa zasmeje každý z nás. Niekedy nie sú dvakrát príjemné, niekedy sú jednoducho zvláštne ale dokážu rozosmiať každého. Rovnako tak je to aj pri frisbee. Celkom jednoduchá hra, ktorej princíp pochopí snáď každý. Niekedy síce trvá trošku dlhšie, než človek naberie správnu techniku a naučil sa to, ale to zaberie niekedy iba pár minút či hodín času. Prakticky stačí prísť len na to, ako správne hodiť lietajúci tanier tak, aby presne doletel do rúk druhého človeka. Niektorí ľudia však nedokážu ani toto.

Nájdu sa aj takí “experti”, pre ktorých frisbee jednoducho nie je. Niektorým ľuďom sa tak nemusí dariť ani v tak jednoduchej hre ako je frisbee. Pravda, ľudia môžu byť šikovný aj v iných veciach. Často tým, ktorým frisbee ide, sa zaujímajú viac o frestylee, poprípade o dogsfrisbee. Takí, ktorí si radi zahrajú s kamarátmi tak im určite lepšie sadne Ultimate frisbee, a naopak takí, ktorí radi hrajú sami, tak pre nich je tu discgolf. Tam netreba žiadne špeciálne techniky, iba trafiť kôš, poprípade presne nahrať svojmu tímovému spoluhráčovi. Na tom teda nie je nič ťažké a dokáže sa to naučiť každý, kto má aspoň chvíľku strpenia a trpezlivosti.

Frisbee tak patrí medzi tie jednoduchšie športy, pri ktorých sa stačí naučiť iba techniku. Rovnako tak je na tom napríklad golf, kde sa treba tiež naučiť istú techniku, či šach, ktorý sa tiež radí medzi športy. Pri tom zase treba zapojiť svoju logiku, ale naučiť sa ho nie je nijako extra ťažké. Pri všetkých športoch to je hlavne o sympatiách k danému športu. Ďalej to vyžaduje len tréning, tréning a znovu len tréning. Z videí a ani z rečí sa nikdy nič naučiť nedá. Vo všetkom treba získať prax a trénovať stále znovu a znovu, a výsledok sa bude podľa toho meniť každý deň. Treba tomu len dať čas.