Frisbee nielen pre ľudí

Postupom rokov ľudia prišli na to, že frisbee má viacero využití, ako len na šport ako je Ultimate frisbee, freestyle či discgolf. Začali si všímať, že aj psy majú rady túto pomôcku, tak ju pre ne začali vyrábať.

Ľudia vždy radi vymýšľali stále nové a nové veci. Tak to bolo aj pri športoch. Svojim domácim miláčikom dokúpili nejednu hračku, ktorá bola na začiatkoch vymyslená na úplne iné účely. Napríklad loptu, ktorá je skôr vymyslená pre kolektívne športy ľudí, si psy rovnako tak veľmi obľúbili, tak sa takéto loptičky začali vyrábať vo veľkom. Rovnako tak to bolo aj v mnoho ďalších možnostiach, cez psie oblečenia až po tie najviac bizarné veci ako psie šperky. Avšak keď sa sem dostala éra frisbee, ľudia si všimli, že ich psích miláčikov to náramne baví. Aportovať si s takýmto lietajúcim tanierom, vyžívali sa v tom najmä veľmi aktívne plemená, ktoré sa v takýchto činnostiach vyžívali. Preto bolo potrebné vymyslieť ideálne taniere aj pre našich štvornohých miláčikov. Zo začiatku to boli obyčajné taniere a disky ako aj pre ľudí, potom sa však zmenila váha, veľkosť a postupovalo to podľa doby. V dnešnej dobe už aj v tomto odvetví, ako sú lietajúce taniere môžeme nájsť unikátny tovar, ako sú svietiace lietajúce taniere pre psov, ktoré sa ľahko môžu hádzať aj pri väčšej tme.

V dnešnej dobe sa tak samostatná hra frisbee ako tak vo svojej podobe dostala už prakticky všade. Niekde nie až tak, ale aj už pomaly každý aktívny psík vie, čo to frisbee je. Existujú aj niektoré psie súťaže, kde sa tento hod tanierom tiež posudzuje ako disciplína, poprípade sa môže zaradiť do nejakej psej show. Psy sú neuveriteľne múdre stvorenie a učia sa celý život tak, ako to dokážeme aj my. Preto ak máte doma psa, neváhajte a určite si s ním vyskúšajte zahádzať frisbee. Vám to dá príjemnú skúsenosť, a váš psík sa hravo zabaví.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *