Frisbee podujatie v Trnave

Slovensko žije športom, najčastejšie však hokejom a futbalom a ani tento rok tomu nebolo inak. Avšak, udiala sa tu aj akcia, ktorá prizvala nadšencov z trošku iného súdku.

Od 01. 08. 2018 do 05. 08. 2018 sa uskutočnil medzinárodný frisbee festival v Trnave. Išlo tak o veľké podujatie, ktoré malo zvýrazňovať a dať do popredia práve tento nezvyčajný šport. Aby sme teda boli presnejší, ide o 4 najznámejšie športy v ohľade frisbee, a to discgolf, Ultimate frisbee, freestyle a dogfrisbee. Vo freestyle sa tu konali majstrovstvá sveta, v dogfrisbee sa tu konali majstrovstvá Európy a v prípade ostatných dvoch išlo “iba” o medzinárodné meranie klubov. Takže rozhodne sa dalo na čo pozerať. Najlepší z najlepších si tu tak hneď prvý deň zmerali sily. Čo sa týka dogfrisbee, ide o spoluprácu medzi človekom a zvieraťom, za pomoci lietajúceho taniera. Ten kto vymyslí najlepšiu choreografiu a jeho pes ho bude najlepšie poslúchať sa stane majstrom. Táto akcia tak žala úspech, hlavne predovšetkým aj preto, že vstupné na ňu bolo absolútne zdarma, takže poľahky ste sa tam mohli dostať aj z celou rodinou a pozrieť si majstrov vo svojom remesle.

Keďže to bol turnaj medzinárodný prišli sem krajiny a športovci z celého sveta. Najlákavejšie mená boli určite veľmoci ako je USA, Rusko, Nemecko, Taliansko a mnoho ďalších, ktorý prišli práve do Trnavy zmerať si svoje sily s ostatnými. Tento krásny 5 dňový festival si tak mohol užiť každý nadšenec športu. Keďže štadión Antona Hajmássyho bol počas niekoľkých rokov postupne rekonštruovaný, a nadobúdal nový vzhľad. Prinieslo to pozitívne odozvy nielen z pohľadu divákov, ale rovnako tak z pohľadu súťažiacich tímov a športovcov.

Vo svete sa takáto akcia koná každoročne a vždy to pripadne na iný štát. Na Slovensku rovnako tak sa snaží Slovenská federácia frisbee (SAF) vymýšľať rôzne akcie pre ľudí, ktorí sa zaoberajú a majú radi tento šport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *