Ak chcete hrať len tak medzi kamarátmi a pre srandu, tak neexistujú nejaké presné štandardy veľkosti lietajúceho taniera a je tak jedno aký si vyberiete. Ak ste len amatérsky postačí Vám aj lacnejší tanier, pri ktorom vy určite nebude skúmať to ako letí a pod. veci, ktoré tých profesionálnych hráčov zaujímajú. Zohnať sa takýto lietajúci tanier dá takmer v každom obchode so športovými potrebami a pomôckami, a majú ho v obľube aj psy. Ak ste však hráč s kategórie profesionálnejších, poprípade sa ním chcete stať a stále sa zlepšovať, tak pár tipov pre vás máme.

Predovšetkým treba kupovať oficiálne taniere federácie, ktoré sú zaručene štandardizované podľa oficiálnych noriem pre veľkosť taniera. Tak máte istotu, že váš “frisbee” je určite taký, ako v profesionálnych zápasoch, a vy sa tak naplno môžete venovať vášmu tréningu. Paradoxom však je, že profesionálne zápasy sa nehrajú práve s frisbee, i keď rozdiely sú minimálne. Najviac používaný tanier v profesionálnych zápasoch je Discraft Ultra-Star, ktorý je najviac populárny pri hraní tejto hry. V dnešnej dobe sa využíva hlavne takýto disk, ale ak si ho povšimnete aj pod názvom frisbee, tak nie je to vôbec zle, lebo väčšina ľudí si to tak už vsugerovalo do pamäti. Existuje v rôznych farmách, na oficiálnych zápasoch sa používa farba biela, no v prípade zhoršenej viditeľnosti, by sa aj mohol použiť disk inej farby. Záleží vtedy na podmienkach, v akých sa hrá. Sú však aj lacnejšie disky ako je Ultra-Star, ale tento je overený a je absolútnou jednotkou s pomedzi všetkých. Takže ak sa tomu chcete venovať, netreba váhať a radšej si trošku priplatiť, ako si kúpiť disk, ktorý sa vám opotrebuje omnoho rýchlejšie.

Pri výbere diskov tak treba predovšetkým pozerať na kvalitu a nie na to, ako vyzerajú, pretože ako sa vraví, netreba súdiť knihu podľa obalu. Preto je lepšie dvakrát sa rozmyslieť a vybrať ten ideál, ktorý vám presne bude pasovať.