Majstrovstvá Európy juniorov

Ani tohto roku sme sa v Ultimate frisbee nevyhli majstrovstvám Európy. Do popredia v tom našom prípade však nejde hlavná časť, teda seniorská reprezentácia, ale tá juniorská.

Frisbee

Našu krajinu s pohľadu chlapcov reprezentovali iba dvaja, zatiaľ čo v dievčenskom sektore to boli až 4 dievčatá. Tieto sa uskutočnili v Holandsku začiatkom augusta. Naši reprezentanti si tak obliekli slovenské farby a snažili sa ako najviac mohli, aby dosiahli čo najväčšie úspechy. Už samostatná účasť na takomto podujatí je veľká česť, a určite si to uvedomoval každý jeden hráč, ktorý sa tohto podujatia zúčastnil. Chlapčenská sekcia sa v konečnom meraní síl umiestnila na 19. mieste, tá dievčenská bola úspešnejšia a umiestnila sa o 7 miest lepšie ako tá chlapčenská, teda na 12. mieste. Skúsenosť a zážitok to bol teda pre nich isto veľký, a aj takýmto spôsobom robia Slovensku dobré meno vo svete športu.

Ultimate frisbee sa tak dostáva stále viac do povedomia ľudí a stáva sa stále populárnejším a populárnejším. Avšak stať sa v ňom skutočne dobrý vyžaduje roky driny a tréningu, aby sa človek mohol stať tým najlepším. Niekedy to nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Sama kapitánka juniorského výberu, Júlia Banetková majstrovstvá Európy juniorov, povedala, že to pre nich bola pekná skúsenosť a aj krásny zážitok, ale že stále je čo zlepšovať. Očakávali o trošku lepší výsledok ale nie vždy sa darí tak, ako si to človek predstavuje. Je to koniec-koncov šport a v tom sa môžu veci zmeniť v priebehu jednej minúty a všetko môže byť presne naopak.

V konečnom dôsledku sa tak aj slovenský šport v obore frisbee posúva stále ďalej a ďalej, a naše mladé nádeje sa snažia presadiť sa do lepších a prestížnejších klubov. Na Slovensku funguje v súčasnosti viacero klubov, ktoré sa zaoberajú športom Ultimate frisbee, ale v zahraničí je tá konkurencia a skúsenosť oveľa väčšia, ako tú na Slovensku. Všetko však záleží len na človeku, a koľko času do toho obetuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *