Najnovšie frisbee disky

Ak ste hráčom Ultimate frisbee, či iného frisbee športu, určite vás zaujíma najnovšia ponuka diskov. Každoročne sa mení zväčša len dizajn, ale štandard ostáva už dlhé roky nemenný.

Kde nakupovať profi disky na frisbee

Ak sa zaujímate o profesionálne hranie a frisbee disky, je tu široká ponuka. Disky Discraft Ultra Star nájdete napríklad na stráne Heureka.sk, ktorá je na Slovensku mimoriadne populárna.

Dajú sa tu zohnať aj oficiálne frisbee disky, ktoré sa používajú na súťažné hranie. Medzi jednoznačne najlepšie patria Discraft Ultra Star, ktoré sa rovnako tak môžu používať pri súťažných činnostiach, ale aj na normálne hádzanie. Nie sú príliš drahé a sú teda dostupné každému fanúšikovi tohto športu.

Existujú však aj iné predajne, kde zoženie frisbee disky. Obvykle štandard zostáva dlho, aj niekoľko rokov. Môže sa však meniť dizajn, ale to je tá najmenšia záležitosť.

Kde nakúpia amatéri

Ak sa však zaujímate o hranie amatérske, ani vy nemusíte nezúfať. Disky nie sú presne špecifikované len pre jednu kategóriu, ale všeobecne pre všetky. Oplatí sa to o to viac, že kvalifikovanejšie a relatívne lacné taniere si kúpi aj niekto, kto sa tomu profesionálne nevenuje. Učiť sa s ním potom dá hocičo, cez freestyle až po Ultimate frisbee.

Vždy je teda na výber dosť možností, stačí sa len pozrieť po novinkách. Nemení sa to až tak často ako napríklad pri futbalová lopta. Sú však zberatelia, ktorí si kupujú a uchovávajú všetky disky. Konkrétne Discraft Ultra Star existuje vo viacerých prevedeniach, ktoré sú dostupné aj na spomínanej Heureke. Je tu však aj model UltiPro, ktorý rovnako spĺňa všetky podmienky pre profesionálnu hru, ale aj pre bežné hádzanie z ruky do ruky.

Možností je neúrekom, záleží len a len na vás. Pokiaľ chcete začať, je lepšie si priplatiť za lepší a kvalitnejší disk, ktorý vám vydrží, a vy si tak budete môcť tento šport užívať naplno po dlhší čas.