Majstrovstvá sveta. Každý jeden hráč sa tam jedného dňa chce dostať, nech je to hráč hocičoho. Či už počítačových hier, futbalu, hokeju alebo niečoho iného. Je to predsa tá najväčšia súťaž, kde si zrovnajú sily iba tí najlepší z najlepších. Už len dostať sa tam, je veľký úspech a česť pre každého športovca. Inak to nie je ani pri hráčoch Ultimate frisbee, ktorý sa tam rovnako tak musia dostať.

Rozbeh tohto športu bol trošku pomalší, takže zo začiatku sa kvalifikovať i na väčší turnaj nebol až taký problém. Postupom rokov sa však jednotlivé krajiny i tímy začínali zlepšovať vo veľa oblastiach, a tak sa obzor po dobrých tímoch rozšíril. Ak sa však chcete dostať na majstrovstvá sveta, vy nemôžete byť len dobrý, vy musíte byť najlepší. Aj slovenským klubom sa párkrát podarilo preraziť na majstrovstvá sveta v Ultimate frisbee, a získať krásne umiestenia, či individuálne ceny.

Existujú však nejaké tipy, rady či zaručené taktiky ? Hlavnou pointou tohto športu je predsa dať bod, takže rozhodne tu existujú rôzne herné štýly, ktoré si jednotlivé tímy dlho trénuje. Ak sa človek chce zlepšovať individuálne tak, aby sa dostal vyššie a vyššie, a aby mohol navštevovať aj lepšie turnaje, musí predovšetkým dostať na vrchol samého seba. Nadarmo je niekomu úžasná hra s frisbee, keď nedokáže behať a nájsť si miesto tak, aby mu jeho spoluhráč prihral.

Čím viac súťaží však v tomto športe pribúda, tým väčšie sú rozhľady po lepších a lepších hráčoch. Rovnako tak vznikajú tým pádom nové a nové tímy, ktoré hráčov naberajú, a tak sa povedomie tohto športu posúvajú na súťažnej scéne ďalej a ďalej. Peniaze tak pribúdajú, a už aj na Slovensku sa ročne organizuje niekoľko takýchto turnajov, ktorých vrcholom sú samozrejme majstrovstvá Slovenska. Tím, ktorý vyhrá majstrovstvá Slovenska, má ideálne našliapnuté aj ďalej. Nie vždy to tak platí, no niekde proste treba začať.