Na Slovensku sa tento šport drží už nejaký ten čas. Už je to štvrť storočie, od kedy sa vôbec prvá slovenská výprava vydala na turnaj v Ultimate frisbee. Vtedy sa však tento šport dostával len do povedomia ľudu, dneska frisbee disk pozná snáď každý z nás.

Zo Slovenska sa v tomto športe posunulo ďalej veľa skvelých športovcov, nielen u mužov ale aj u juniorov. Šport to síce najlepšie platený nie je, ale rozhodne to je výborná aktivita, pri ktorej sa dá všeličo možne naučiť. Stačí mať len trošku odhodlania a sebazaprenia a všetko pôjde absolútne ako po masle. Ako sa však tento šport dostal k nám?

Nikto vlastne ani nevie presne, či sa datuje presný dátum, kedy tento šport došiel na Slovensko, alebo lepšie povedané ešte do bývalého Československa. Vtedy sem prišiel z Ameriky, pretože vznikol na strednej škole v Kolumbii, koncom 60-tych rokov 20. storočia. Postupne sa tu začal rozširovať a vznikol aj medzinárodný tím. Vôbec prvý oficiálny zápas tím ČSSR odohral v roku 1990 proti výberu USA. Vtedy sa vlastne ako tak datuje, že sa tento šport dostal do väčšieho povedomia športu na Slovensku. Prakticky do 10 rokov, od vzniku samostatnosti nášho štátu, vznikli všetko možné súťaže a turnaje na Slovensku. Dokonca aj liga, ktorá vznikla v roku 2002.

Preto začať sa dá všelikde. Praktikujú to aj na niektorých stredných školách a konajú sa súťaže, ktoré vrcholia majstrovstvami Slovenska stredných škôl. V Amerike to majú trošku prestížnejšie, pretože tam je aj univerzitná liga, ale takéto niečo na Slovensku nie je možné, teda aspoň doteraz to nevzniklo. Juniorské tímy však vznikať môžu, rovnako tak aj národný tím juniorov, hrá každoročne niekoľko medzinárodných zápasov. Podarilo sa im aj kvalifikovať na vôbec prvé majstrovstvá Európy juniorov do 17 rokov v histórii, ktoré sa konali na Slovensku v krajskom meste Trnava. Tento šport tu tak začal svoju slávu a každým rokom sa pridáva stále viac a viac nadšencov, ktorí tento šport podporujú.