Ultimate frisbee nepatrí k tým najznámejším športom. No na Slovensku sa rozšíril a vznikla tu aj liga. Niektorí hráči sa v priebehu rokov prebojovali aj do vyšších a lepších líg. Konkrétne v roku 2001 sa slovenský profesionálny hráč Viliam Holička prebojoval až do finále majstrovstiev Európy klubov v drese Claphamu. Tam síce jeho tím zlyhal, no aj tak si odniesol peknú spomienku a striebornú medailu z tohto podujatia.

Na Slovensku sa tak aj verejnosť začala viac zaujímať o tento šport. Aj preto v roku 2004 spoločnosť Orange natočila reklamy, v ktorej bol hlavnou témou práve frisbee. Tento šport sa tak ešte viac dostal do povedomia ľudí a chceli ho začať hrávať. Ako odozva na to, vzniklo viacero profesionálnych slovenských klubov, ktoré sa postupne rokmi niektoré rozpadli, ale niektoré vydržali dodnes.

Príklady úspešných motivujú

Dobrým príkladom je MIXED, teda zmiešaný tím mužov a žien Outsiterz, ktorý v roku 2007 vyhral vôbec svoj prvý väčší turnaj v Ultimate frisbee na Lemon Cupe v Poľsku. Po tomto úspechu vzniklo na Slovensku viacero dobrý klubov.

V roku 2014 znovu prišla veľmi silná slovenská éra. Vo všetkých kategóriach sme mali zastúpenie na majstrovstvách sveta klubov v Ultima frisbee. V kategórii OPEN, teda mužskej, to bol tím Mor ho!, v kategórii MIXED to bol tím Outsiterz a v ženskej kategórii to bol tím LayD’s.

Usporiadateľom turnaji bolo Taliansko. Naše tímy si neviedli zle, ale ani najlepšie. Jednoznačne najlepšie však na tom z tria tímov, ktoré si do Talianska vybojovali postup, bol tím Mor ho!, ktorý si vybojoval krásne celkové 5. miesto na turnaji. Vydobili si tak úspech v tomto športe aspoň v kategórii OPEN.

Náš zmiešaný tím už toľko šťastia nemal a skončil “len” na 21. mieste a náš ženský tím skončil vôbec najhoršie, keďže sa umiestnil až na 29. mieste. Ako sa však vraví, dôležité je zúčastniť sa, nie vyhrať, a tak si každý z týchto tímov doniesol späť domov novú skúsenosť do budúcna.