Ako aj vo futbale či v hokeji, aj tento šport má svoje turnaje a majstrovstvá.

Ako všade inde, hlavným a najväčším podujatím v tomto športe sú majstrovstvá sveta, či už klubov alebo krajín. Tie sa vždy tešia najväčšej pozornosti a očakávaní, kto sa stane v daný rok tým najlepším z najlepších.

Druhým najväčším podujatím je možno zaradiť majstrovstvá jednotlivých kontinentov, čiže u nás v Európe to sú majstrovstvá Európy. Aj tu je to tak, že ide nielen o súťaž pre krajiny, ale aj pre kluby. Miestenku si tam môže vybojovať každý klub v Európe nehľadiac na štát, v ktorom daný tím pôsobí. Za potreby je len vedieť hrať, a chuť neustále vyhrávať.

Ak to však zoberieme v užšom merítku a pozrieme sa iba na Slovensku aj tu existujú turnaje a súťaže ohľadom tohto športu. Vôbec prvá liga na Slovensku, vznikla v roku 2002, za účasti 8 tímov. Prvý turnaj v tomto športe sa tu už však konal o dva roky skôr, teda v roku 2000, a zúčastnilo sa ho 6 slovenských tímov.

Najväčším podujatím na Slovensku sú však majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konajú každý jeden rok. Môžu sa uskutočniť v hale, prestížnejšie je to však hrať vonku pod holým nebom. Tento šport prešiel do takého formátu, že nemajú majstrovstvá Slovenska len muži a ženy, ale rovnako tak dorastenci a juniori. Existuje ešte mnoho iných mini turnajov na Slovensku, napríklad niektoré stredné školy sa aktívne každý rok zapájajú do tohto športu, v ktorom sa musia prebiť do regionálneho finále, až po majstrovstvá Slovenska.

V konečnom dôsledku tak existuje stovky turnajov len za celý rok ohľadom tohto športu, niektoré sú prestížnejšie, väčšie a lepšie, ale každý turnaj môže dať pozitívnu skúsenosť do budúcna. Aj na Slovensku sa ich koná veľmi veľa, ľahko sa to dá zistiť, pokiaľ sa o Ultimate frisbee aktívne zaujímate. Tento šport je určite nezvyčajný a prináša so sebou viac, ako len hádzanie si lietajúcim tanierom.