Ako inak – neexistuje šport, ktorý by sa nedostal do hlavného mesta – nielen Slovenska, ale každého štátu, kde sa začne hrať. Rovnako tak to bolo aj na Slovensku a hneď, ako sa sem dostal, už sa v Bratislave začali tvoriť prvé tímy.

Medzi najznámejšie kluby, ktoré stále pôsobia v Bratislave a hrajú pravidelne turnaje, či ligu, sú:

  • Mental Discordes Bratislava
  • Discredit Bratislava
  • Scorpions Bratislava

V hlavnom meste, avšak nielen v tu, ale zväčša v každom väčšom meste, vždy pôsobí viacero klubov. Obvykle je však iba jeden z nich dominantný. Ak by sme to porovnávali napríklad s futbalom, je to rovnaké ako Slovan Bratislava a Inter Bratislava. Takže, nie je tomu inak ani v prípade Ultimate frisbee tímov.

Najlepší tím hľadajte v Bratislave

Najlepší nielen v Bratislave, ale viac či menej na celom Slovensku, je Ultimate tím Mental Discordes Bratislava. Tento tí je už 22-násobným majstrom Slovenskej republiky. Je to tak obrovský úspech, že mu nedokázal konkurovať žiaden iný bratislavský tím. Ani na celom Slovensku by ste len veľmi ťažko hľadali lepší tím.

Samozrejme vždy si treba zobrať do úvahy faktory hodnotenia, podľa čoho je tím lepší. No byť 22-násobným majstrom Slovenska už svedčí o pripravenosti a koncentrovanosti na každý jeden zápas a na každú jednu súťaž.

Čo sa týka tímu Scorpions, tí pôsobia z časti pod tímom Mental Discordes. Tvoria spoločne jeden tím a závisí na nich vzájomná spolupráca.

Podobne takto pod Mental Discordes patrí aj OPEN tím Mor Ho!, ako aj ženský klub LayD’s. To je dôkazom, akú veľkú základňu má tento doposiaľ najúspešnejší klub na celom Slovensku.

História tohto klubu siaha do roku 1991, keď sa prvýkrát začali stretávať nadšenci frisbee a odvtedy sa ho snažili dostať do povedomia viacerých ľudí. Tak sa postupom času v Bratislave sformoval jeden z najlepších Ultimate frisbee klubov na Slovensku, ktorý stále funguje do dnes.